Opis
Poradnik „Chcę mieć psa!” Jest pierwszą na Polskim rynku publikacją, która porusza temat wyboru psa z tak wielu aspektów.
Z pomocą e-booka zbadasz swoje motywacje do posiadania psa, a dzięki temu dowiesz się czy obecny moment w Twoim życiu jest odpowiedni na pojawienie się psa.
Zrozumiesz dlaczego warto mieć psa, dowiesz się czy pies potrzebuje człowieka i czy pies dla dziecka może być w niektórych sytuacjach dopuszczalną opcją.
Dzięki poradnikowi zweryfikujesz też swoje oczekiwania i wyobrażenia związane z opieką nad psem, wskażemy Ci jaka jest rzeczywistość, a jakie przekonania są błędne.
Poznasz również różnice pomiędzy udomowieniem, a oswojeniem, co pozwoli Ci zrozumieć naturę psa jako zwierzęcia ale i przyjaciela człowieka.
Zaznajomisz się oczywiście w szczegółach ze wszystkimi typami psów co pozwoli Ci dobrać odpowiedni typ psa dla Ciebie, a w konsekwencji odpowiednią rasę psa.
Dzięki temu zrozumiesz też jakie ewentualne problemy wychowawcze mogą pojawić się w związku z konkretnym rodzajem psa i co robić już od samego początku, aby zminimalizować wystąpienie tego typu problemów.
Poznasz kluczowe momenty rozwoju szczeniaka i dorosłego psa co pozwoli Ci odpowiedzialnie przeprowadzić psa przez wszystkie istotne etapy jego rozwoju.
W poradniku znajdziesz też pojęcie tak zwanego łańcucha łowieckiego, który jest fundamentem do zrozumienia potrzeb danej rasy psa. Każda rasa psa ma wzmocnione inne elementy z łańcucha łowieckiego, co przekłada się na jej charakter.
Zrozumienie łańcucha łowieckiego pozwoli Ci lepiej dobrać rasę psa oraz lepiej i skuteczniej zaspokajać potrzeby Twojego psa, gdy już go będziesz mieć.
Za pośrednictwem e-booka wyjaśnimy Ci podstawowe zagadnienia związane z wychowaniem psa. Dowiesz się co to socjalizacja i habituacja i dlaczego są to jedne z najistotniejszych elementów, o które trzeba zadbać, gdy decydujemy się na psa.
W e-booku odpowiadamy oczywiście również na pytanie „gdzie znaleźć psa?”. Omówimy dla Ciebie temat hodowli, schronisk, fundacji i pseudohodowli. Nauczysz się rozróżniać dobre miejsca dla psów i te które lepiej omijać szerokim łukiem podczas wybierania psa.
Dowiesz się też jak wybrać dobrą, certyfikowaną hodowlę psów, dzięki czemu pozyskasz psa pewnego siebie, stabilnego emocjonalnie i zdrowego.
Zrozumiesz czego możesz spodziewać się po psie adoptowanym, czyli tak zwanym psie z trudną przeszłością. To pozwoli Ci świadomie zdecydować się na adopcję lub zrezygnować z tej decyzji.
Dalej w e-booku zajmiemy się tematem płci psa. Dowiesz się jakie są zalety i wady bycia opiekunem suczki lub samca.
Poznasz zachowania związane z płcią i szczegółowo dowiesz się jakie są zalety i wady kastracji oraz sterylizacji. Co ważne, zrozumiesz różnice pomiędzy kastracją, a sterylizacją, bo w tym temacie panuje mit, że suczki się sterylizuje, a samczyki kastruje. Nie jest to prawda, a te pojęcia mają kompletnie inne znaczenie, dlatego warto, aby rozumieć na co decydujemy się, gdy zlecamy weterynarzowi dany zabieg.
Jeśli masz już psa i chcesz wziąć drugiego, albo jeśli chcesz wziąć od razu dwa psy, przydatny będzie dla Ciebie podrozdział, w którym omawiamy ten temat w kontekście tego, jakiej płci psy będą do siebie pasowały.
Gdy już podejmiesz decyzję co do rasy i płci psa, dowiesz się jakimi kryteriami kierować się podczas wybierania konkretnego psa, czyli jak wybrać odpowiednie szczenię lub starszego psa.
W e-booku znajdziesz informacje o prawach Twoich, czyli prawach nabywcy, ale również o prawach hodowców. Wyjaśnimy Ci czym jest prawo pierwokupu, prawo odkupu i rękojmia, dzięki czemu umowa z hodowcą nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem i będziesz potrafiła ją sprawdzić.
Zrozumiesz również jak powinny wyglądać Twoje odwiedziny w hodowli i jakie pytania zadać hodowcy, aby dowiedzieć się czy dany hodowca ma na względzie dobro szczeniąt oraz czy hoduje psy zrównoważone i zdrowe.
Podpowiemy Ci również na co przygotować się finansowo, aby nie zaskoczyły Cię żadne nieprzewidziane wydatki związane z opieką nad psem.
Dowiesz się jakie ma znaczenie pora roku w kontekście wzięcia psa do nowego domu oraz jak zadbać o zdrowie szczeniaka. Opowiemy Ci o szczepieniach i odrobaczeniu psiaka.
Otrzymasz od nas listę rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą na odbiór szczeniaka oraz omówienie tej listy, tak aby być przygotowanym na każdą ewentualność i aby przewieźć psa do swojego domu bezpiecznie.
Poznasz podstawowe przepisy przewozu zwierząt i dowiesz się o podstawach przewozu psa w samochodzie, transporcie publicznym oraz w samolocie.
Opowiemy Ci również o tym, jak przywieźć psa zza granicy, jakie dokumenty trzeba mieć w takim wypadku i jakie wymagania należy spełnić.
Otrzymasz od nas checklistę co sprawdzić przy odbiorze szczeniaka. Jest to emocjonująca chwila, dlatego warto być w takim momencie przygotowanym.
Dowiesz się też co zrobić tuż po przyjeździe psa do nowego domu, jak go traktować i co jest najważniejsze w tych pierwszych chwilach. To pozwoli Ci uniknąć problemów związanych z tęsknotą za dawnym domem i rodziną psa.
W rozdziale dziewiątym opowiemy o psich potrzebach, czyli podstawie o którą należy zadbać u każdego psa.
Dowiesz się kiedy należy zacząć wychowanie psa i czy w ogóle potrzebujesz jakiegokolwiek szkolenia.
Dzięki poradnikowi zrozumiesz na czym polega komunikacja z psem i motywacja psa. Te pojęcia są fundamentalne jeśli chodzi o harmonijne życie z psem, dlatego warto już od początku rozumieć ich podstawy.
Dowiesz się jak budować przyjacielską i zdrową relację z psem. W tym temacie nowo upieczeni opiekunowie mają często błędne przekonania, które zmienimy w Twoim wypadku na lepsze.
Poznasz psie zawody: trenera psów, behawiorysty i zoopsychologa, dzięki czemu zrozumiesz z jakimi problemami możesz zgłosić się do danego specjalisty.
W poradniku, w dziesiątym rozdziale znajduje się omówienie najpopularniejszych testów psiej osobowości, czyli testy szczeniąt, testy psów dorosłych i skandynawskie testy charakteru.
Dowiesz się czy takie testy są niezbędne przed adopcją lub kupnem psa oraz zaznajomimy Cię z ważnym pojęciem wczesnej stymulacji neurologicznej, która może być dobrym startem dla szczeniaka i ułatwić mu radzenie sobie ze stresem w życiu dorosłym, a co za tym idzie ułatwić przyszłym opiekunom wychowanie i współżycie z psem.